Rękawiczki białe


Rękawiczki jednorazowe białe

Białe rękawiczki jednorazowe są najchętniej wybierane spośród dostępnych kolorów rękawiczek ochronnych. Wyglądają schludnie, neutralnie i pasują do każdego stroju ochronnego lub stroju służbowego, w tym do fartuchów medycznych. Białe rękawiczki jednorazowe ułatwiają także pracę z małymi elementami wymagającymi szczególnej precyzji. Wśród rękawiczek jednorazowych w kolorze białym posiadamy:

  • rękawice lateksowe białe,
  • rękawice nitrylowe białe.

Które z nich będą odpowiednim wyborem?

Rękawice lateksowe białe

Rękawice lateksowe białe są cenione za ogromną elastyczność, dzięki której perfekcyjnie dopasowują się do dłoni i są niczym druga skóra. Nie zaburzają czucia i nie utrudniają wykonywania zadań takich jak iniekcje, zmiana opatrunków i wiele innych. Świetnie chronią przed wirusami, bakteriami i grzybami, ale też przed wieloma substancjami chemicznymi. To dlatego znajdują szerokie zastosowanie nie tylko w placówkach medycznych, ale też w laboratoriach, w klinikach urody i wielu innych miejscach. Ich niewątpliwą zaletą jest fakt, że stworzone są z kauczuku naturalnego. Tym samym ulegają biodegradacji nie wpływając negatywnie na środowisko naturalne. To istotne dla tych, dla których ekologia jest szczególnie ważna.

Oczywiście przedstawione rękawice lateksowe białe są wyrobem niejałowym, ale są zaklasyfikowane jako wyrób medyczny, posiadają niezbędne certyfikaty krajowe i unijne. Dlatego można je bezpiecznie stosować między innymi w gabinetach lekarskich, w gabinetach zabiegowych, w lecznicach weterynaryjnych, w laboratoriach itp. Można je też używać jako codzienną ochronę dłoni w sklepach, w biurach, na spacerze z psem etc.

Rękawice nitrylowe białe

Rękawice nitrylowe białe są odrobine mniej elastyczne niż rękawice lateksowe, a do tego nie są biodegradowalne. Za to nie uczulają osób z alergią na lateks. Ponadto dzięki grubszym ściankom i specyfice gumy nitrylowej, z której są wykonane – są w większym stopniu odporne na przebicia i uszkodzenia mechaniczne. Są więc odpowiednie do zadań takich jak dezynfekcja powierzchni, przygotowywanie posiłków, sprzątanie, zmywanie, majsterkowanie etc. Duża wytrzymałość, jaka charakteryzuje rękawice nitrylowe białe, to także odporność na liczne substancje chemiczne oraz niskie temperatury. Dlatego to dobry wybór zarówno do pracy w warsztacie, w laboratorium, w chłodniach i w wielu innych miejscach. Dzięki nim ich użytkownicy mogą zapewnić sobie ochronę przed szkodliwymi substancjami chemicznymi, w tym drażniącymi środkami dezynfekującymi, jak i przed drobnoustrojami chorobotwórczymi – bakteriami, wirusami i grzybami.

Zarówno rękawice nitrylowe białe, jak i rękawice lateksowe białe to dobry wybór, dlatego najlepiej kierować się osobistymi preferencjami przy zakupie, tak aby zapewnić sobie maksymalny komfort podczas wykonywania wybranych czynności. Podobnie jak z rękawiczkami pudrowanymi i bezpudrowymi, które mamy w swojej ofercie, również wśród rękawiczek w kolorze białym. Pierwsze z nich ograniczają pocenie się dłoni i ułatwiają zakładanie rękawic nawet na wilgotne dłonie, drugie – są lepszym wyborem dla osób o tendencji do suchej i wrażliwej skóry, przez co nie zostaną dodatkowo wysuszone i podrażnione.

Obowiązek informacyjny: Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że akceptujesz naszą Politykę prywatności. Więcej informacji na stronie Polityka prywatności. Ta witryna korzysta z ciasteczek - plików cookies aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Więcej informacji możesz znaleźć w naszej Polityce cookies.