Aktywne filtry

Rękawice foliowe

Chcesz zabezpieczyć swoje dłonie przed zabrudzeniem w trakcie pracy? Dobrym wyborem – skutecznym, a zarazem mało kosztownym – będą rękawiczki foliowe. Są one wyjątkowo uniwersalne, znajdują zastosowanie zarówno w firmach, jak i gospodarstwach domowych podczas wszelkich prac wymagających zachowania zwiększonej higieny oraz ochrony skóry dłoni przed nieprzyjaznymi czynnikami.

Rękawice HDPE w sklepie Czysty Szop

W naszej ofercie znajdziesz rękawiczki foliowe w rozmiarze S, M i L, aby móc wybrać odpowiedni dla siebie wariant. Rękawice HDPE proponowane w sklepie online Czysty Szop cechują się wytrzymałością i uniwersalnością zastosowań. Są wykonywane przez uznanego na rynku producenta opakowań jednorazowych PLAST. Polecamy rękawiczki foliowe i inne wyroby tworzone przez tę firmę naszym klientom. Ze względu na swoją możliwość jednorazowego wykorzystania  rękawice najczęściej występują w zestawie liczącym 100 sztuk. 

Foliowe rękawiczki jednorazowe – gdzie się ich używa?

Dostępne w sklepie internetowym Czysty Szop rękawice foliowe HDPE pasują na obie dłonie, prawą i lewą. Oferowane produkty mają też atest, który dopuszcza je do kontaktu z żywnością. Można więc używać ich w zakładach produkujących artykuły spożywcze, sklepach sprzedających żywność oraz w placówkach gastronomicznych. Rękawice HDPE ze sklepu Czysty Szop są używane także w gospodarstwach rolnych, placówkach medycznych, biurach, przedsiębiorstwach usługowych, na stacjach paliw oraz w trakcie domowych prac ogrodniczych i sprzątających. Jednorazowe rękawice foliowe bywają też wykorzystywane w trakcie rozmaitych działań hobbystycznych.

Zalety rękawic foliowych

Materiał wykonania foliowych rękawiczek jednorazowych to gwarancja ich licznych zalet. Dzięki folii HDPE są one wytrzymałe, odporne na uszkodzenia mechaniczne, takie jak rozerwanie lub przebicie, a także chemiczne, m.in. działanie kwasów, rozpuszczalników i zasad. Wyróżnia je również odporność na bardzo wysoką lub niską temperaturę w przedziale od -50 do +110 stopni Celsjusza. Mimo swojej niewielkiej grubości wynoszącej około 10 mikronów rękawice foliowe HDPE mogą przetrwać naprawdę długi i intensywny czas użytkowania.

Ich kolejną zaletą – poza niezwykłą jak na tak niepozorny wygląd wytrzymałością – jest gładkość, dzięki której bardzo dobrze sprawdzają się w kosmetycznej branży. Często są wykorzystywane przez fryzjerów do aplikowania farby i innych preparatów.

Rękawiczki foliowe HDPE kosztują niewiele i są sprzedawane w pakietach zawierających bardzo dużą liczbę sztuk, na przykład 100. Niska cena produktu odgrywa istotną rolę szczególnie tam, gdzie zużywa się duże ilości odzieży ochronnej, m.in. w przemyśle fryzjerskim i kosmetycznym.

Rękawiczki wyróżniają się uniwersalnością, często stanowią odpowiedni wybór bez względu na wykonywaną pracę. W sklepach spożywczych i na stacjach benzynowych najlepiej sprawdzają się rękawice z zawieszką, która umożliwia umieszczenie ich w miejscu łatwo dostępnym dla klientów.

Na co zwrócić uwagę, wybierając rękawice jednorazowe?

Decydując się na rękawice foliowe HDPE, należy sprawdzić kilka kwestii. Aby właściwie ochronić dłonie przed szkodliwymi substancjami, drobnoustrojami, brudem i chemikaliami oraz zapewnić sobie wygodę, dobierz odpowiedni rozmiar rękawiczek. Właściwie dopasowane do rozmiaru i kształtu dłoni rękawice zagwarantują wygodę w trakcie wykonywania czynności. Zbyt mały model może krępować ruchy i nieprzyjemnie ściskać dłoń, przez co praca będzie wykonywana mało dokładnie, a także powodować większe zmęczenie i nadmierną potliwość rąk.

Wybierając rękawiczki foliowe HDPE do sklepu spożywczego lub punktu gastronomicznego, sprawdź również, czy mają one atest PZH pozwalający na ich stosowanie podczas kontaktu z żywnością.

W sklepie online Czysty Szop oferujemy nie tylko jednorazowe rękawice foliowe, lecz także inne modele, takie jak nitrylowe, lateksowe i winylowe oraz wiele innych artykułów umożliwiających troskę o czystość na najwyższym poziomie. Zapraszamy już teraz do wyboru odpowiednich rękawic z naszej oferty!