Aktywne filtry

Rękawy i torebki do sterylizacji narzędzi

W sklepie online Czysty Szop zapewniającym produkty, za pomocą których zadbasz o czystość, oferujemy również tak specjalistyczne artykuły jak rękawy i torebki do sterylizacji narzędzi. Są one  niezbędnym elementem wyposażenia placówek medycznych, kosmetycznych i wielu innych miejsc,  gdzie istotna jest wyjątkowa dbałość o czystość. Znajdziesz u nas zarówno torebki i rękawy do sterylizacji narzędzi, jak i paski do sterylizacji parowej. Zapraszamy do zakupów!

Dlaczego sterylizacja narzędzi jest ważna i gdzie się ją przeprowadza?

Trudno oczekiwać od zwykłego mycia i dezynfekcji tego, że usuną one wszelkie zagrażające zdrowiu, a czasem nawet życiu, drobnoustroje. W miejscach uczęszczanych przez wiele osób w ciągu dnia, takich, gdzie podczas wykonywania usługi wykorzystuje się rozmaite narzędzia, łatwo może dojść do zakażenia. Aby zapobiec tej sytuacji, konieczna jest sterylizacja – wykonuje się ją w gabinetach lekarskich, weterynaryjnych, stomatologicznych, kosmetycznych i fryzjerskich, a także studiach tatuażu. Obejmuje ona m.in. narzędzia chirurgiczne, sprzęt medyczny oraz wszelkie inne elementy mające kontakt z ciałem klienta lub pacjenta. Poprawność i regularność przeprowadzania sterylizacji podlega kontroli sanepidu, a wszelkie zaniedbania mogą spotkać się z karą. Jednak sama kara nie powinna stanowić głównej motywacji do systematycznego używania torebek lub rękawów do sterylizacji narzędzi oraz pasków do sterylizacji parowej. O wiele ważniejsza w przypadku nieprzestrzegania zasad sterylizacji jest świadomość zagrożenia zdrowia i życia klientów lub pacjentów.

Torebki do sterylizacji narzędzi

Oferowane w sklepie online Czysty Szop torebki do sterylizacji narzędzi występują w rozmaitych rozmiarach. Dzięki temu można ich używać do pakowania narzędzi o różnych wymiarach. Torebki do sterylizacji narzędzi nazywa się także kopertami, ponieważ mają one prostokątny kształt i samoklejące zamknięcie. Z ich pomocą sprawnie przygotujesz instrumenty do sterylizacji, umieszczając je w torebce, a następnie zamykając ją i wkładając do sterylizatora.

Rękawy do sterylizacji narzędzi

Oprócz torebek istnieją także rękawy papierowo-foliowe do sterylizacji narzędzi, które dzieli się, uwzględniając przede wszystkim ich szerokość. Najbardziej wąskie mają 5 centymetrów szerokości, a najszersze 40 centymetrów. Ich długość natomiast może osiągnąć nawet 200 metrów. Kształt rękawa przypomina tubę. Stosowanie rękawów do sterylizacji wymaga docięcia ich do odpowiedniej długości oraz wykonania zgrzewu, który zamknie cały pakiet. Niestety, w sytuacji uszkodzenia zgrzewu opakowanie wewnątrz może utracić jałowość i stać się niezdatne do użytku. Wówczas sterylizację będzie trzeba wykonać ponownie.

Paski do sterylizacji parowej

Stosując paski do sterylizacji parowej, sprawdzisz poprawność działania urządzeń przeznaczonych do sterylizacji instrumentów medycznych i kosmetycznych, czyli autoklawów. Testowe paski są niezbędne w placówkach medycznych, gabinetach lekarskich, stomatologicznych, weterynaryjnych,  kosmetycznych i fryzjerskich.

Torebki i rękawy do sterylizacji narzędzi – materiał wykonania

Opakowania przeznaczone do sterylizacji narzędzi dostępne w naszym sklepie są tworzone z materiałów, które z jednej strony gwarantują zabezpieczenie narzędzi przed drobnoustrojami i zanieczyszczeniami, a z drugiej – przepuszczają tlenek etylenu bądź parę wodną w sterylizatorze. W związku z tym torebki i rękawy do sterylizacji narzędzi są papierowo-foliowe. Trwała folia zapewnia ochronę, a medyczny papier przepuszcza parę wodną w sterylizacji oraz pełni rolę bariery ochronnej po wyjęciu pakietu ze sterylizatora. Folia pozwala także rozpoznać narzędzie umieszczone w pakiecie.

Zobacz dostępne w naszej ofercie rękawy papierowo-foliowe i torebki do sterylizacji, a także paski do sterylizacji parowej, dzięki którym sprawdzisz, czy dany pakiet został już poddany sterylizacji. Jeśli potrzebujesz pomocy podczas wyboru produktu, skontaktuj się z nami. Chętnie Ci doradzimy.