Kategorie

Filtruj

Surowiec

Kolor

Cena

 • 10,00 zł - 15,00 zł

  -

Cecha-Rozmiar

Aktywne filtry

Rękawiczki winylowe

Rękawiczki winylowe to propozycja dla tych, którzy nie lubią i nie potrzebują ciasno przylegających do dłoni ochronnych rękawiczek jednorazowych. W przeciwieństwie do rękawiczek lateksowych i nitrylowych, rękawiczki winylowe nie są elastyczne. Tym samym nie przylegają ciasno do dłoni. W wielu sytuacjach poprawia to komfort użytkowania rękawiczek jednorazowych. Jednocześnie odrobina luzu pozwala skórze oddychać i zapobiega zmęczeniu dłoni oraz odparzeniu skóry nawet podczas długotrwałej pracy w rękawiczkach. Kluczowe jest jednak precyzyjne dopasowanie rozmiaru. W przeciwnym wypadku będziemy mieli do czynienia ze zbyt ciasnymi rękawiczkami, które będzie trudno założyć i które będą krępować ruchy, albo ze zbyt dużymi, które będą się zsuwać z dłoni powodując dyskomfort. Dlatego też w naszej ofercie nie zabrakło szerokiej gamy rozmiarów, od S do XL. Mniejsze rozmiary są zazwyczaj odpowiednie dla kobiet, większe – dla mężczyzn. Dla optymalnego komfortu użytkowania proponujemy także dwie wersje:

 • rękawice winylowe pudrowane,
 • rękawice winylowe bezpudrowe.

Pierwsze z nich pochłaniają pot i ułatwiają zakładanie rękawiczek, nawet na lekko wilgotne dłonie. Będzie to zatem dobry wybór dla osób, które mają tendencję do pocenia się dłoni. Drugi wariant lepiej sprawdzi się w przypadku osób, o skórze suchej, gdyż puder w ich przypadku mógłby nadmiernie wysuszyć naskórek. Dzięki takiej różnorodności każdy może dopasować rękawice winylowe do swoich indywidualnych potrzeb i upodobań.

Rękawiczki vinylex – zastosowanie

Rękawiczki winylowe można są polecane do stosowania przy wykonywaniu prac w przemyśle lekkim, a także do użytku osobistego. To idealna propozycja jako:

 • rękawiczki jednorazowe do drobnych prac montażowych,
 • rękawice winylowe do prac domowych i ogrodniczych,
 • jednorazowe rękawiczki do pracy ze środkami dezynfekcyjnymi,
 • winylowe rękawice używane podczas prac hobbystycznych,
 • rękawice do przygotowywania żywności,
 • winylowe rękawiczki do przeprowadzania zabiegów kosmetycznych i fryzjerskich (np. farbowanie włosów).

Choć rękawiczki nie są zbyt odporne na działanie rozpuszczalników, to świetnie sprawdzają się podczas codziennych czynności jako podstawowy element ochrony osobistej. Nie zawierają lateksu, dlatego są bezpieczne dla osób uczulonych na tego typu substancje. Są łatwe w zakładaniu, a do tego są bezwonne. Ich zaletą jest też fakt, że są przezroczyste i bezbarwne, dzięki temu nie rzucają się w oczy i zapewniają dłoniom naturalny wygląd.

Stosunkowo tanie rękawiczki jednorazowe z winylu to znakomite połączenie wygody użytkowania i ochrony dłoni zarówno przed wieloma substancjami chemicznymi, jak i przed drobnoustrojami chorobotwórczymi.

Zapraszamy do zapoznania się z dostępnym asortymentem. W razie pytań służymy fachowym doradztwem.