Aktywne filtry

Rękawiczki lateksowe

Rękawice lateksowe, są wykonane z lateksu, czyli z naturalnego kauczuku. Materiał ten pozwala wykonać zarówno grube rękawice do prac domowych, jak i cienkie, jednorazowe rękawiczki używane między innymi w branży medycznej i kosmetycznej.

Lateksowe rękawiczki charakteryzują się bardzo dużą elastycznością i tym samym doskonale dopasowują się do dłoni. Nie zsuwają się i nie przeszkadzają. Z racji tego, że są cienkie nie zaburzają wrażliwości dotykowej. Tym samym precyzyjnie wykonywać wiele czynności, co jest niezwykle ważne choćby podczas wykonywania podstawowych czynności medycznych i pielęgnacyjnych.

W sklepie internetowym czystyszop.pl prezentujemy różnego typu rękawice lateksowe, zarówno pod kątem rozmiarówki, jak i przeznaczenia. Na szczególną uwagę zasługują mocne rękawice lateksowe z serii high risk. Są to rękawice lateksowe o podwyższonej odporności na uszkodzenia. Ponadto mają charakterystyczną, przedłużoną konstrukcję. Dzięki temu chronią nie tylko dłonie, ale też nadgarstki i przedramiona. Choć są naciągane aż do łokcia to gwarantują łatwe zakładanie.

Przyjazne środowisku rękawiczki latex

Choć lateks nie kojarzy się z materiałem przyjaznym środowisku, to trzeba pamiętać, że jest to wyrób pochodzący z naturalnych surowców. Tym samym rękawiczki lateksowe są biodegradowalne i nie obciążają tym samym środowiska naturalnego. Niestety u niektórych wywołują uczulenie, dlatego warto przed ich zakupem zweryfikować czy takiego uczulenia nie posiadamy. Jeśli tak się zdarzy, to bez trudu możemy polecić doskonałe zamienniki, które mają podobne właściwości, a jednocześnie nie wywołają reakcji alergicznej.

Dla kogo rękawiczki lateksowe to dobry wybór?

Możemy polecić rękawice lateksowe tym, którzy cenią sobie cienkie, idealnie dopasowane do dłoni rękawiczki, tak aby wykonywać precyzyjne czynności. Doskonale sprawdzą się przy zmianie opatrunków, zmianie pieluch u osób chorych, przy farbowaniu włosów czy też podczas wykonywania drobnych prac domowych. Nie są polecane jednak przy kontakcie ze smarami, tłuszczami, olejami mineralnymi oraz rozpuszczalnikami. Wersja z pudrem pozwala założyć rękawiczki na wilgotne dłonie i pomaga pochłaniać pot. Z kolei rękawiczki jednorazowe bezpudrowe będą lepszym wyborem dla osób o tendencji do suchej skóry.

Zachęcamy do zapoznania się ze szczegółową ofertą. Staranne opisy produktów pomagają wybrać produkt zgodny z oczekiwanym typem ochrony i właściwościami. Oczywiście zapewniamy, że jakość dostępnych u nas rękawic jest potwierdzona testami przeprowadzonymi zgodnie z rygorystycznymi normami europejskimi EN i światowymi ISO.