Rękawiczki BHP


Rękawiczki jednorazowe – BHP

Rękawiczki jednorazowe to środek ochrony osobistej, który najczęściej kojarzy się z placówkami medycznymi. Tymczasem taka ochrona jest niezbędna nie tylko w przypadku lekarzy, pielęgniarek czy też stomatologów i weterynarzy. Rękawice ochronne są niezbędne dla osób pracujących w gastronomii i w przemyśle spożywczym, dla pracowników branży kosmetycznej i fryzjerskiej, są też niezastąpione w przypadku osób sprzątających. Rękawice ochronne sprawdzą się też w warsztatach, na produkcjach i wielu innych miejscach. Proponowane przez nas rękawiczki ochronne można także z powodzeniem stosować podczas prac domowych, chroniąc dłonie przed działaniem detergentów.

Rękawice ochronne

W zależności od potrzeb oraz indywidualnych upodobań można wybrać rękawiczki jednorazowe, jak i rękawice przeznaczone do wielokrotnego użytku. W przypadku tych pierwszych trzeba pamiętać, że zużyte rękawiczki należy ostrożnie zdjąć i od razu wyrzucić. Należy je zdejmować tak, by unikać kontaktu z zewnętrzną, zanieczyszczoną stroną, wywijając je na lewą stronę. Naturalnie nie można ich używać wielokrotnie, bo po użyciu tracą one swoje właściwości. Dlatego każdemu, komu zależy na wielokrotnym użyciu rękawic polecamy takie, które są do tego przeznaczone. To rękawice ochronne, które sprawdzą się świetnie na przykład do sprzątania i prac gospodarczych.

Rękawiczki ochronne nitrylowe

Naszym faworytem, w zakresie rękawiczek jednorazowych zapewniający wysoki standard z zakresie BHP, są rękawiczki ochronne nitrylowe. Rękawice nitrylowe są:

  • bezpieczne dla alergików,
  • elastyczne,
  • odporne na wiele substancji chemicznych, 
  • trwałe, o dużej odporności na uszkodzenia mechaniczne.

Bardzo dobrze nadają się do wykonywania badań diagnostycznych, czynności pielęgnacyjnych, zabiegów medycznych i higienicznych. Są też doskonałe do przeprowadzania zabiegów kosmetycznych i fryzjerskich. Sprawdzają się też przy sprzątaniu oraz przygotowywaniu żywności. Dobrze znoszą kontakt z tłustymi substancjami. Nie krępują ruchów i zapewniają precyzję działania. Z racji tego, że są dostępne w wielu rozmiarach można je bez trudu dopasować do indywidualnych potrzeb. 

Bezpieczeństwo i higiena pracy to niezwykle ważny czynnik w wielu miejscach pracy. Dlatego proponujemy szeroki wybór rękawiczek ochronnych, będących jednym z bardziej istotnych elementów ochrony osobistej. Chętnie doradzimy wybór najlepszych wariantów, odpowiednio do indywidualnych potrzeb. Zapraszamy do zapoznania się z dostępnym asortymentem sklepu internetowego czystyszop.pl i do dokonywania zakupów. Jesteśmy przekonani, że znajdą Państwo u nas dokładnie to, co jest Wam niezbędne do wykonywania pracy w sposób bezpieczny i komfortowy.

Obowiązek informacyjny: Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że akceptujesz naszą Politykę prywatności. Więcej informacji na stronie Polityka prywatności. Ta witryna korzysta z ciasteczek - plików cookies aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Więcej informacji możesz znaleźć w naszej Polityce cookies.